Yazıcı Sürümü

15 Temmuz Şehidimize Hatim Duası


15 Temmuz Şehidimize Hatim Duası
30.05.17, Salı
​Diyanet-Sen Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri 15 Temmuz darbe kalkışmasında şehit olan Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde görevlilerinden şehit Ali Alıtkan’ın babası Diyanet Personeli Ekrem Alıtkan’ı Ankara’daki evinde ziyaret ederek şehit için okunan hatim duasına katıldı.

Ziyarette Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan, Mehmet Yaman ve Hacı Bayram Gür ve Ankara Diyanet personeli hazır bulundu.

Ziyarette Kur’an-ı Kerim okunarak şehit için okunan hatim dualandı. Ziyarette konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Hacibey Özkan 15 Temmuz gecesi bu milletin büyük bir badire atlattığını belirterek “Bu darbe kalkışmasından şükürler olsun milletimizin sağduyusu, tanka tüfeğe siper olması sayesinde kurtulduk. Nasıl ki Çanakkale’de vatanımızı kurtarmak için canlarını siper eden şehitlerimize minnet borcumuz hep devam edecekse 15 Temmuz’da bu vatan için bayrağımız istiklalimiz ve istikbalimiz için şehit düşen vatan evlatlarına da minnet borcumuz devam edecektir. Rabbim bu vatan için canını ortaya koyan şehitlerimizden razı olsun” dedi.

Şehit’in babası Ekrem Alıtkan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek kendilerini yalnız bırakmayan Diyanet’e ve Diyanet-Sen’e teşekkür etti.

Bu haberi 1314 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR