Osman Aydın

Osman Aydın

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili
osmanaydin@diyanetsen.org.trYazıcı Sürümü

15 Temmuz 2016 (Seneyi Devriyesi)


07.09.17, Perşembe
15 Temmuz 2016… Bir işgal gecesi ki karanlık, kabus dolu uzun bir geceydi.

Cuma günü saat 22.00 sularını gösterirken bir grup vatan haini tarafından vatanın birliğine, bütünlüğüne yönelik darbe girişiminde bulunulmuş, idarecilerin, kurumların ve milletin sağduyusu ile darbe girişimi bastırılmış, halk elinde silahı olmamasına rağmen canı pahasına, canını ortaya koymuş ve ülkesine, vatanına sahip çıkmıştır.

Halkın bu kahramanlığı dünya kamuoyu önünde gıpta edilecek bir hareket olarak görülmüş, her türlü takdirin üzerinde değer bulmuştur.

Bu vatanın ekmeği, suyu, havası ile büyümüş vatan hainleri ve arkalarındaki şer güçler, topla, tüfekle, tankla saldırdılar. TBMM’yi bombaladılar. Genel Kurmayı esir aldılar. İnsanların üzerine kurşun yağdırdılar. Zannettiler ki bu millet bundan korkacak. Bu millet ellerinde en son model teknolojik silahları kullanan düşmanı, ellerine geçirdikleri oraklarla, çekişlerle, tırpan, dirgenlerle, balta ve sopalarla kovalamış yine de bu vatanı teslim etmemiştir. Tarihimiz bu gibi kahramanlıklarla doludur.

1071 Malazgirt Savaşı ne ise, 15 Temmuz da odur. Kurtuluş Savaşı ne ise, 15 Temmuz da odur. Çanakkale ruhu ne ise, 15 Temmuz da odur. Türkiye yedi düvele karşı savaşarak 250.000 şehit vererek Çanakkale geçilmez dedirtmiş, 250 şehit vererek de 15 Temmuz’da vatan bölünmez dedirtmiştir.

Bu millet vatan söz konusu olduğu zaman “gerisi teferruattır” bütün varını yoğunu ortaya koyarak ve

“Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada Cüda”

Diyerek bir avuç soysuza geçit vermez ve vermemiştir de .

FETÖ ve ardasındaki destekçileri şunu iyi bilmeliler ki, onlar güneş olup yakmaya çalışsalar, bu millet bulut olur yakmasına engel olurlar. Eğer karabulut olurlarsa, bu millet rüzgar olur, darmadağın ederler. Eğer rüzgar olurlarsa, bu millet dağ olur, önlerine set çeker, esmesine mani olurlar. Eğer dağ olurlarsa, bu millet yol olur, üzerinden geçerler. Eğer yol olurlarsa, bu millet kar olur, üzerlerine yağar dondururlar. Eğer kar olur yağarlarsa, bu millet güneş olur hemen onu eritir. Sel su haline getirir, akar giderler. Eğer onlar sel su olur akarlarsa bu millet derya deniz olur onu içine çeker yok ederler. Eğer derya deniz olurlarsa, bu millet kaptan olur, yelken açar, yürür giderler. Eğer onlar kaptan olur yelken açar giderlerse bu millet liman olur onları zincirlere vurup bağlarlar. Eğer onlar liman olurlarsa bu millet toprak olur, mezar olur, onları içine alır, toza toprağa katar da yine bu vatanı üç beş çapulcuya bırakmaz.

Bu böyle biline…

Bu haberi 2131 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR